Ideální dopravní dostupnost

V docházkové vzdálenosti několika minut od projektu jsou hned tři autobusové zastávky. Z nejbližší z nich (Talichova) vás pravidelné linky 108 a 216 dovezou do stanice metra A Petřiny. Staví zde i školní linka 268 rozvážející děti po okolních vzdělávacích institucích. Další dvě zastávky – Kajetánka a Břevnovská – rovněž obsluhují pravidelné autobusové spoje. Během 10 minut Vás dopraví do stanice metro A Dejvická či Nemocnice Motol. Automobilová dostupnost vašeho domova je také snadná. Nájezd na Pražský okruh je vzdálený pouhou minutu jízdy.

Volnočasové aktivity: vše na dosah ruky

V okolí Rezidence Radimova Břevnov je bezpočet možností pro odpočinek i aktivní trávení volného času:

  • Squashcentrum Strahov
  • Centrum jógy pro děti i dospělé Yoga & Art
  • Centrum Pilates & Flow zaměřené na cvičení v privátních skupinách
  • Privátní wellness a sauna Relax Ladronka
  • Zábavní centrum s laser game arénou a virtuální realitou Esco Komplex
  • Koupaliště Petynka atd.

Rezidence Radimova Břevnov se nachází v jedinečné lokalitě s magickou atmosférou. Místu s dlouholetou historií dominuje barokní bazilika svaté Markéty v srdci zahrad Břevnovského kláštera. Ve zdejším bydlení se snoubí to nejlepší ze života v místní čtvrti, která má svůj vlastní charakter a duši, a přitom se nezříká předností velkoměsta.

 

Genius Loci Břevnova a jeho usedlostí

Břevnov je typický svým vlastním geniem loci, jehož součástí je řada místních usedlostí. Mezi ty nejvýznamnější zcela jistě patří Ladronka, která nedávno prošla rekonstrukcí a v současnosti je otevřena široké veřejnosti. Její součástí je restaurace se zahrádkou, dětské hřiště a možnosti bohatého sportovního vyžití (nabízí čtyři bowlingové dráhy, dva kurty na beach volejbal a jedno hřiště na plážový fotbal; provozuje také půjčovnu kolečkových bruslí, koloběžek a longboardů). Kolem usedlosti se rozprostírá rozlehlý park a areál volného času, v němž naleznete nejdelší osvětlenou inline dráhu v Praze, venkovní posilovnu i prostor pro vyzkoušení netradičních sportů jako je slackline nebo discgolf.

Další významnou usedlostí je nově zrekonstruovaná Vila Kajetánka s přilehlým parkem, která přímo navazuje na ulici Radimova. Funguje jako restaurace s vytříbenou nabídkou pokrmů i vinným lístkem pro opravdové gurmány. Za zmínku stojí také původní Hostinec U Kaštanu, který aktuálně slouží jako kulturní centrum Prahy 6. Budova disponuje vlastním divadelním sálem, výtvarným ateliérem a nechybí zde ani muzeum populární hudby či kavárna.

Stoprocentní občanská vybavenost

Vynikající občanská vybavenost zahrnuje bezpočet restaurací a kaváren, supermarket přímo v ulici a širokou nabídku služeb včetně lékařské péče. Také možnosti kulturního a společenského vyžití jsou v blízkosti Rezidence Radimova Břevnov nepřeberné: od kinosálů přes divadla a výstavní sály až po koncertní haly. Nicméně přírodní prostředí, do kterého rezidence přirozeně zapadá, Vám vytvoří ideální podmínky pro klidný život.

Vzdělávání a školské instituce

Další předností lokality je dostupnost řady mateřských a základních škol. Do deseti minut chůze od projektu se nachází Základní a mateřská škola J. A. Komenského, Mateřská škola MeziškolskáZákladní umělecká škola Jana Hanuše. Za zmínku také stojí nedaleká česko-anglická Základní škola Duhovka, která nabízí speciální systém vzdělávání podle Marie Montessori. V okolí nechybí ani veřejně přístupné knihovny.